KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14974336
nr 1497 4336
Rudolf Gowenius
(1896-1960), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 46, Fiskeläge, Västkusten. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 68x79 cm
Rudolf Gowenius, född 1896 i Piteå, död 1960, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 18:25:56
21/10 02:30:40
Rudolf Gowenius
Läs mer om Rudolf Gowenius