KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14974336

nr 1497 4336

Rudolf Gowenius

(1896-1960), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 46, Fiskeläge, Västkusten. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 68x79 cm

Rudolf Gowenius, född 1896 i Piteå, död 1960, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 24 oktober 2022
kl 18:25:56

21/10 02:30:40 1      Vinnande bud

Rudolf Gowenius

Läs mer om Rudolf Gowenius